Dziś jest poniedziałek, 22.06.2026, imieniny Pauliny, Flawiusza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Środowiskowy Dom Samopomocy w Miłaczewie » Aktualności » Wycieczka do Pragi

Wycieczka do Pragi

Wycieczka do Pragi

Dnia 11 czerwca Środowiskowy Dom Samopomocy w Miłaczewie zorganizował jednodniową wycieczkę do Pragi. Zwiedzanie rozpoczęto od spaceru po dzielnicy Strahov,  gdzie można było  podziwiać klasztor położony na szczycie wzgórza. Następnym obiektem zwiedzania była dzielnica królewska Hradczany w tym zamek Praski. Tam też uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć uroczystą zmianę warty. Później wszyscy przeszli w kierunku Katedry św. Wita, która jest największą katedrą w Czechach i jedną z największych świątyń na świecie. Przejście w kierunku Małej Strany  doprowadziło do Mostu Karola, gdzie wszyscy podziwiali piękną panoramę Pragi. Zarówno Nowe Miasto a w tym Plac Wacława jak i Stare Miasto – ratusz ze słynnym zegarem astronomicznym „Orloj” i pomnikiem Jana Husa okazały się ciekawymi obiektami zainteresowań. Niezwykłą atrakcją był rejs statkiem po Wełtawie, podczas którego można było zachwycić się przepiękną panoramą Starego Miasta. Pomimo zmiennej pogody i dalekiej podróży wszyscy z głową pełną wrażeń oraz pamiątkami wrócili do domu.

 Galeria

Katarzyna Wosiek


Pozostałe aktualności