Wycieczka do Pragi

Dnia 11 czerwca Środowiskowy Dom Samopomocy w Miłaczewie zorganizował jednodniową wycieczkę do Pragi. Zwiedzanie rozpoczęto od spaceru po dzielnicy Strahov, gdzie można było podziwiać klasztor położony na szczycie wzgórza. Następnym obiektem zwiedzania była dzielnica królewska Hradczany w tym zamek Praski. Tam też uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć uroczystą zmianę warty. Później wszyscy przeszli w kierunku Katedry św. Wita, która jest największą katedrą w Czechach i jedną z największych świątyń na świecie. Przejście w kierunku Małej Strany doprowadziło do Mostu Karola, gdzie wszyscy podziwiali piękną panoramę Pragi. Zarówno Nowe Miasto a w tym Plac Wacława jak i Stare Miasto – ratusz ze słynnym zegarem astronomicznym „Orloj” i pomnikiem Jana Husa okazały się ciekawymi obiektami zainteresowań. Niezwykłą atrakcją był rejs statkiem po Wełtawie, podczas którego można było zachwycić się przepiękną panoramą Starego Miasta. Pomimo zmiennej pogody i dalekiej podróży wszyscy z głową pełną wrażeń oraz pamiątkami wrócili do domu.
Katarzyna Wosiek
Pozostałe aktualności
-

Życzenia Wielkanocne
-
Deklaracja dostępności
-

Życzenia świąteczne
-

Wigilia
-

Rajd rowerowy
-

Życzenia Wielkanocne
-

20-lecie Środowiskowego Domu Samopomocy w Miłaczewie
-
Deklaracja dostępności
-

Życzenia świąteczne
-

Wigilia
-

Rajd rowerowy
-

Wycieczka do Krakowa
-

Życzenia wielkanocne
-
Deklaracja dostępności
-

Jasełka przedszkolaków